Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Послідовність дій суб’єктів господарювання при поломці РРО/ПРРО – на робочій зустрічі в Олександрівській ДПІ

, опубліковано 28 липня 2021 о 09:09

З метою підвищення обізнаності платників податків у сфері застосування реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) чи програмного РРО (далі – ПРРО) фахівцями податкової служби постійно проводиться роз’яснювальна робота.

Так, днями фахівці Центру обслуговування платників Олександрівської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області провели зустріч з представниками бізнесу, під час якої платникам податків нагадали послідовність дій суб’єктів господарювання при поломці РРО/ПРРО.

Якщо зламався РРО, або пошкоджений засіб контролю суб’єкт господарювання, зобов’язаний згідно п. 16 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон 265), протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

Також нагадали, що на період виходу основного РРО з ладу та здійснення його ремонту суб’єкт господарювання може використовувати належним чином зареєстрований в податковому органі резервний РРО. Час роботи без основного РРО обмежено 7 робочими днями (ст.5 Закону 265).

При несправності програмного реєстратора розрахункових операцій суб’єкту господарювання необхідно встановити вид несправності та виконати такі дії:

- якщо несправність у вигляді порушення роботи програмного забезпечення (далі - ПЗ), то слід оновити версію ПЗ ПРРО та повторити процедуру закриття зміни;

- якщо несправність пристрою (пошкодження), то слід протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій направити до контролюючого органу, виробника ПРРО Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №2-ПРРО (код форми J/F 1316701), згідно з п. 12 розділу ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317, з позначкою про несправність. Після усунення несправностей для відновлення роботи ПРРО необхідно подати до контролюючого органу Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (код форми J/F 1316602) з позначкою про відновлення роботи, якщо така Заява не надійшла протягом місяця реєстрація ПРРО скасовується;

- якщо пристрій викрадено або втрачено, та у разі компрометації особистого ключа суб'єкта господарювання, слід подати Повідомлення за ф. №2-ПРРО з позначкою про крадіжку пристрою чи компрометацію ключа. У такому випадку реєстрація ПРРО скасовується та потрібно повторно зареєструвати ПРРО, якому буде присвоєно інший фіскальний номер.

Також, звернули увагу що при несправності ПРРО, забороняється проводити розрахункові операції до моменту усунення несправностей.

На завершення зустрічі учасники отримали відповіді на проблемні питання, що їх цікавили.