Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про податкову знижку для фізичних осіб – на семінарі у м. Селидове

, опубліковано 08 липня 2021 о 09:38

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ).

         Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Але багато питань  виникає у громадян,  як же скористатися податковою знижкою? Нещодавно в м.Селидове відбувся скайп-семінар, проведений фахівцями Селидівської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області на вказану тему, за участю старшого державного інспектора Селидівської ДПІ Наталії Попкової, яка відповідала на запитання платників.

На початку спікер обговорила з учасниками заходу питання, чи має право ФОП на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності згідно з нормами ПКУ.

         До відома платників було доведено  інформацію, що фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

Згідно з п.166.3 ст.166 розділу IV ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п.166.3 ст.166 ПКУ. При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ. Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розд. ІV ПКУ - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

 Також було обговорено, чи має право на податкову знижку ФОП, яка є найманою особою та отримує дохід у формі заробітної плати.

Податківець роз’яснила, що право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Відповідно до п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ. Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом п.п.14.1.48 п.14.1ст.14 ПКУ. Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 ПКУ. Згідно із п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.

. Слухачам семінару повідомили, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Під час семінару платники мали можливість отримати відповіді на свої запитання Наприкінці семінару слухачам нагадали, що суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформаційну підтримку, скориставшись інформаційним сервісом ДПС «Загальнодоступний інформаційно - довідковий ресурс» (ЗІР) через вебпортал ДПС або безпосередньо в Інтернет мережі за адресою:zir.tax.gov.ua та закликали читати актуальну і необхідну інформацію з податкових питань на офіційних сторінках ДПС України у соціальних мережах Facebook,Telegram та за допомогою сервісу «InfoTAX».

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою «InfoTAX» – це збереже вам час та здоров’я!