Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Тема семінару у м. Мирноград –Актуальні питання у сфері застосування РРО та ПРРО та електронні сервіси ДПС

, опубліковано 10 червня 2021 о 15:39

Днями Мирноградські податківці провели онлайн-семінар з платниками податків на тему: «Застосування РРО та ПРРО, користування електронними сервісами ДПС».

Підприємці Мирнограда під час онлайн-зустрічі ставили питання щодо застосування РРО у 2021 році та починаючи з січня 2022 року. З приводу цього податківець Наталія Іванова нагадала, що протягом всього 2021 року РРО будуть потрібні тим ФОП-єдинникам 2-4 груп, які будуть здійснювати реалізацію:

- технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

- лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоровʼя;

- ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Але з 1 січня 2022 року можливість не застосовувати РРО у разі здійснення розрахункових операцій залишиться лише у ФОП 1 групи єдиного податку.

Також було розглянуто питання щодо порядку встановлення та реєстрації ПРРО.

Фахівець пояснила, що до початку реєстрації ПРРО необхідно зареєструвати господарську одиницю, а саме подати інформацію про неї, як об’єкт оподаткування за формою №20-ОПП, та отримати у будь-якого надавача електронних довірчих послуг електронний підпис.

Наступним кроком слід завантажити на будь-який пристрій (компʼютер, смартфон, планшет), що підтримує операційну систему Windows чи Android, програму, яка розміщена на сайті Державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/banneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsyi/

Програмний РРО має бути зареєстрованим. Для цього необхідно сформувати та подати реєстраційну заяву за допомогою Електронного кабінету. У розділі «Введення звітності» слід подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою 1-ПРРО (код форми J/F13116602). Отримана друга квитанція з фіскальним номером підтверджує факт реєстрації програмного РРО.

Фахівець зазначила, що робота ПРРО здійснюється з використанням електронних підписів та електронних печаток. Для їх застосування необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Здійснити це можна в приватній частині Електронного кабінету, вкладка «Введення звітності», код форми J/F1391801. Після цього ПРРО можна застосовувати.

Наприкінці зустрічі спікер звернула увагу слухачів на доцільність використовування електронних сервісів ДПС, які надають надзвичайно широку низку можливостей та якісну інформаційну підтримку, є безкоштовними та зручними у використанні.