Гостею ранкового ефіру на радіо «Класне радіо, 104,4» стала Анна Бондаренко – головна державна інспекторка Костянтинівської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області. Цього разу говорили про підсумки кампанії декларування доходів громадян, «гарячу лінію» з податкового боргу, податок на нерухомість та плату за землю.
Анна Бондаренко розповіла, що цього року мешканці Костянтинівської та Іллінівської громад подали 1204 декларації, в яких повідомили про 47,1 млн грн отриманих доходів. Сума податків, яку декларантам необхідно сплатити до 1 серпня 2021 року склала 2,3 млн гривень.
Інспекторка повідомила, що Головним управлінням ДПС у Донецькій області було запроваджено постійну телефонну лінію з питань наявного боргу. Жителі Донецького регіону можуть отримати автоматичне аудіо- та смс-повідомлення про актуальну податкову заборгованість, а за телефоном
099-50-800-50 – поспілкуватися зі спеціалістом податкової служби, з’ясувати, який борг і по яким податкам чи зборам рахується, причину виникнення, шляхи його погашення та рахунки, за якими його можна погасити.
До 1 липня 2021 року податківці надсилатимуть (вручатимуть) податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість та земельного податку за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) платника. Сплатити податки необхідно протягом 60 календарних днів з моменту отримання відповідного повідомлення.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за 2020 рік. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
Пільга з податку на нерухоме майно надається:
для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;
для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;
для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.
Нарахування земельного податку фізичним особам здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки. Для цього податківці використовують дані Державного земельного кадастру з урахуванням бази оподаткування земельним податком.
Базою оподаткування для розрахунку земельного податку є:
• нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;
• площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Від сплати податку звільняються:
• особи з інвалідністю першої і другої групи;
• фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
• пенсіонери (за віком);
• ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
• фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Щоб отримати пільгу треба звернутись до податкової за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою та документами, що посвідчують право на пільгу.