Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Онлайн семінар у Торецьку: детальна інформація про популярні електронні сервіси ДПС та застосування ПРРО

, опубліковано 22 квітня 2021 о 15:33

22 квітня 2021 року в приміщенні ЦОП Торецької ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області відбувся онлайн – семінар з платниками податків, в якому спеціалісти ЦОП докладно розібрали можливості та переваги популярних електронних сервісів ДПС і програмних РРО. Захід проводили: старші державні інспектори Торецької ДПІ Олена Кузнецова та Людмила Кириченко.

Слухачі мали змогу переконатися, що Електронний кабінет – це найбільш популярний сервіс ДПС, який є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом. Він надає безконтактні способи взаємодії платників податків та контролюючих органів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За допомогою цього сервісу є можливість: отримати інформацію щодо податкового боргу, довідку про суми отриманих доходів, подати декларацію про майновий стан і доходи, тощо.

Увагу слухачів звернули на новий сервіс  InfoTAX - в сучасному світі смартфонів дуже зручно мати свого персонального помічника з податкових питань. Користуватися ним дуже просто: достатньо завантажити на свій пристрій один із месенджерів Telegram абоViber, знайти InfoTAX, в якому перейти за посиланням до Електронного кабінету для ідентифікації та завершення налаштування нового сервісу.

У зв’язку з закінченням кампанії декларування 2021 слухачам нагадали граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня 2021 року, перелік доходів, які потрібно задекларувати, та в якій спосіб. Подати декларацію в електронному вигляді можна за допомогою електронного цифрового підпису через електронний кабінет, в який можна перейти за посиланням: cabinet.tax.gov.ua, через офіційний вебпортал ДПС або за допомогою чат-боту InfoTAX.

З 1 серпня 2020 року безкоштовне програмне забезпечення для програмного РРО стало доступним для повноцінного використання на добровільній основі. Зазначений програмний продукт є альтернативою традиційним касовим апаратам, причому встановити його можна на смартфон, планшет, комп’ютер або інший пристрій, що має ОС Android або Windows. В перспективі планується введення ПРРО і для iOS.

Впровадження ПРРО не виключає застосування класичних касових апаратів. Це альтернатива, яка дозволяє бізнесу обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій – класичний та/або програмний РРО.

Податковим законодавством встановлено три основні етапи впровадження нових правил проведення розрахункових операцій в умовах дії змін до законодавства щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг:

- з 1 серпня 2020 року надана можливість обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій – класичний та/або програмний РРО;

- з 1 січня 2021 року РРО застосовуватимуть суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки у ювелірній галузі, у сфері торгівлі побутовою технікою та медичних послуг;

- з 1 січня 2022 року РРО використовуватимуть фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і є платниками ІІ, ІІІ та IV груп єдиного податку.

Платникам нагадали, що здійснити реєстрацію програмного РРО можна, подавши реєстраційну заяву в електронній формі, скориставшись засобами Електронного кабінету.

Наприкінці семінару спікери згадали про відеоуроки від податкової, за допомогою яких платники податків можуть вивчити всі тонкощі використання електронних сервісів. Їх можна знайти на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/