Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Актуальні питання платників - на "гарячій лінії" краматорських податківців

, опубліковано 26 березня 2021 о 11:23

Сучасна податкова служба – це транспарентна та технологічна податкова служба, яка надає якісні та зручні послуги платникам податків. Одним з напрямків роз’яснювальної роботи є систематичне проведення краматорськими податківцями сеансів телефонного зв'язку "гаряча лінія". Чергова "гаряча лінія" була присвячена питанням декларування доходів громадянами, порядку застосування РРО та ПРРО, електронним сервісам ДПС.

Надаємо відповіді на актуальні питання декларування доходів громадянами та роботі з програмними РРО.

Чи потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи у разі отримання мешканцем Краматорська в минулому році 270000 грн від продажу курячих яєць та курячого м’яса іншим фізичним особам?

Відповідно до п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом.

При продажу власної продукції тваринництва, зокрема групп 01 – 05 УКТ ЗЕД (до якої належать курячі яйця та м'ясо), отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. В 2020 році ця сума складала 4723 грн. * 50 = 236150 грн.

Сума отриманого в минулому році доходу від продажу курячих яєць та курячого м’яса перевищує встановлений розмір, тому фізична особа зобов’язана надати до податкової органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі радою Краматорської територіальної громади. Якщо довідкою буде підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує встановлений розмір: 33850 грн. (270000 грн. – 236150 грн.) податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Якщо таким платником податку не буде підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи у повній сумі 270000 грн. підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах (ПДФО 18 % та військовий збір 1,5 %).

Громадянин, який отримав в минулому році дохід від продажу курячих яєць та курячого м’яса іншим фізичним особам, зобов’язаний до 1 травня цього року задекларувати такі доходи та до 2 серпня 2021 року сплатити належні суми податку на доходи фізичних осіб (18%) та військового збору (1,5%).

 

Які існують альтернативні варіанти ведення діяльності для громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї)?

Громадяни, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї), за підсумками звітного року мають до 1 травня 2021 року задекларувати доходи, отримані від реалізації власно вирощеної сільськогосподарської продукції, та до 2 серпня 2021 року сплатити належні суми податку на доходи фізичних осіб (18%) та військового збору (1,5%).

Крім цього, такі громадяни можуть зареєструватися фізичною особою – підприємцем (далі - ФОП). Це зумовить сплату єдиного соціального внеску, завдяки чому громадянин може збільшити свій страховий стаж та в майбутньому розраховувати на виплату пенсії. Для зазначеної категорії громадян існують два варіанти оподаткування підприємницької діяльності: на загальній або на спрощеній системі. Спрощена система оподаткування – це перебування ФОП на другій, або на третій, або на четвертій групі єдиного податку.

 

Який алгоритм реєстрації електронної каси і касирів через Електронний кабінет?

З алгоритмом реєстрації каси і касирів, уповноважених здійснювати операції з касами на відповідному об’єкті, можна ознайомитись в меню «Програмний РРО» у вкладці «Документи Електронний кабінет» розділу «Допомога» інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/help/cashregs.html.

 

Краматорські податківці нагадують, що, не чекаючи чергових сеансів телефонного зв’язку, кожен має можливість отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та електронного заповнення звітності за телефонами модератора Центру обслуговування платників: (06264)54293, (06264)59586, або в режимі скайп – зв’язку: cop0515. Адже, основна задача краматорських податківців — це надання вчасної консультаційної допомоги всім платникам податків.