Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Дружківські податківці провели «гарячу лінію» на тему «Актуальні питання податкового законодавства та адміністрування податків і зборів»

, опубліковано 24 вересня 2020 о 10:21

На питання, що надійшли під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала начальник Дружківського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Донецькій області Анна Гвоздик. Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання та відповіді на них.

Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату земельного податку для фізичних осіб?

Так, податковим законодавством передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату земельного податку фізичними особами. Податкове повідомлення-рішення із зазначеною сумою податку, яка підлягає сплаті та реквізитами на оплату, вручається платникові до 1 липня. Податок фізичні особи сплачують протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. В разі несплати податку в зазначений строк, власники земельних ділянок притягуються до відповідальності у вигляді штрафу:

- у розмірі 10% погашеної суми боргу, у разі затримки сплати до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання;

- у розмірі 20% погашеної суми боргу, у разі затримки сплати  більше ніж 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання.

Які зміни в частині застосування РРО діють при продажу підакцизних товарів?

З 1 серпня 2020 року у разі реалізації підакцизних товарів суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зокрема, із застосуванням платіжних карток, зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

До підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Якщо допущено помилку в даті складання податкової накладної, як це виправити?

Якщо платником було складено та зареєстровано в електронному реєстрі податкових накладних податкову накладну та допущено помилку у даті складання, то така помилка може бути виправлена шляхом коригування показників такої податкової накладної. Платник для виправлення наданих помилкових даних повинен скласти та зареєструвати в електронному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування до податкової накладної з правильною датою складання та вивести на нуль показники податкової накладної, яка містить помилку у даті складання, задля не допуску здвоєння сум.

Яким чином оформити розстрочку податкового зобов’язання?

Для оформлення розстрочення податкового боргу платник податків має звернутися до податкового органу за місцем обліку боргу з письмовою заявою, в якій необхідно зазначити суми податків, зборів, штрафних санкцій, пені сплату яких платник просить розстрочити, а також строк розстрочення та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув.

До заяви обов’язково необхідно додати:

- перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і докази існування таких обставин;

- аналіз фінансового стану;

- графік погашення розстрочених сум;

- розрахунки прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіку погашення розстрочених сум.

Як виправити помилку у повідомленні про прийняття працівника на роботу?

Згідно трудового законодавства власник підприємства, установи, організації або фізична особа-підприємець зобов’язані подавати до податкового органу, за місцем їх обліку, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття нового працівника на роботу.

Постановою Кабінету міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 затверджено два типа форм повідомлення про прийняття на роботу: початкове та скасовуюче.

 Якщо було допущено помилку в раніше наданому повідомленні про прийняття на роботу і потрібно внести зміни, то роботодавцю необхідно подати спочатку повідомлення типу «скасовуюче», в якому вказати раніше надані помилкові дані, та відразу надати повідомлення «початкове», з правильними даними.