Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області, нагадує, що згідно з пунктом 295.5, ст. 295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Заява на відпустку подається до контролюючого ограну заздалегіть. Податковим кодексом не перередбачено розірвання відпустки на декілька окремих промежків часу. Тому, якщо тривалість відпустки є менше одного календарного місяця, то від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця підприємець не звільняється. Сплачені авансовими внесками суми єдиного податку за місяць відпустки або лікарняного, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів після надання платником заяви.
Якщо підприємець в обраний ним період відпустки (вказаний у заяві) хворів і така хвороба тривала 30 і більше календарних днів - він має право відкликати заяву на відпустку. Але при цьому потрібно встигнути до початку відпустки.
Слід заначити, що звільнення платника від сплати єдиного податку відбувається тільки за календарні місяці, в яких підприємець почав хворіти, а за наступний календарний місяць, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилась, сплачує єдиний податок.
Звертаємо увагу, що на період відпустки чи лікарняного повинна бути припинена діяльність та відсутній дохід. Якщо на поточний рахунок в період відпустки чи лікарняного надійдуть грошові кошти, у ФОП має бути документальне підтвердження того, що це кошти за товари (послуги), поставлені до початку відпустки чи лікарняного, або ж раніше був укладений договір, який передбачає перерахування передоплати.