Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Легалізація заробітної плати

, опубліковано 30 липня 2020 о 11:55

 

      Нещодавно в Волновасько-Мангушському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області відбувся семінар на тему «Легалізація заробітної плати та трудових відносин». Семінар проводила начальник Мангушського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Людмила Колєснікова. Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості сьогодні є одним з ключових напрямків роботи усіх податкових інспекцій. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавця отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. Нормами Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року  № 322-VIII із змінами та доповненнями встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної податкової служби.

       Роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДПС про прийняття працівника на роботу.

       Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору та контракту.

       Людмила Колеснікова звернула увагу на те, легалізація  тіньових робочих місць та офіційна виплата заробітної плати, детінізація економіки – це не лише розширення бази оподаткування, адже завдяки цьому збільшуватимуться надходження до бюджетів усіх рівнів та можливість офіційно оформленому працівнику відчувати себе соціально захищеним. 

       Учасники семінару ставили питання та отримували відповіді.