Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Наявність податкового боргу може залишити підприємця без житла

, опубліковано 22 червня 2020 о 13:13

Про це розповіла Віта Качанова – завідувач Дружківського сектору по роботі з боргом Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДПС у Донецькій області під час інтерв’ю.

Завідувач пояснила, що при наявності податкового боргу з податків і зборів в розмірі 1020 грн.,( а з єдиного соціального внеску понад 10 гривень) податкова служба формує та направляє боржнику податкову вимогу про сплату недоїмки. Після отримання податкової вимоги, боржнику надається 30 діб для погашення боргу (раніше було 60 днів), а на погашення єдиного всеску всього 10 календарних днів. Якщо за цей період борг не буде погашено, податкова служба направляє вимогу про стягнення боргу до виконавчої служби юстиції.

 Після отримання від податкового органу вимоги про стягнення боргу виконавчою службою формується виконавче виробництво, всі дані боржника вносяться до системи та він автоматично потрапляє до Єдиного державного реєстру боржників.

Віта Качанова зазначила, що основним джерелом погашення податкової заборогованості та заборгованості з єдиного соціального внеску є особисте майно боржника. Виконавча служба встановлює, яким майном володіє боржник для його подальшої реалізації, а виручені кошти від продажу йдуть на погашення боргу. Це може бути, як нерухоме (квартири, будинки, земельні участки і т.д) так і рухоме майно (автомобілі і т.д.), а також матеріальні цінності та навідь побутова техніка. За данними виконавчої служби юстиції в минулому році з майна боржників було реалізовано 20 автомобілів і 3 квартири.

Податківець звернула увагу, що після внесення підприємця до Реєстру боржників вони не зможуть переоформити будь-які об’єкти нерухомого чи рухомого майна. Також обмежуються можливості виїзду за кордон будь-то на відпочинок чи у справах. При цьому блокуються всі рахунки боржника, у тому числі й нові, а наявна сума коштів на них відразу списується.

Фізичні особи-підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, мають право на отримання соціального забезпечення, у тому числі лікарняних та декретних виплат, однак при умові своєчасної та в повному обсязі сплати єдиного соціального внеску. Тож при наявності боргу з єдиного внеску підприємці позбавлюють себе соціальних гарантій, а з урахуванням останніх змін в законодавстві – ще й можливісті отримання житлових субсидій – пояснила завадувач сектору.

«Ми завжди відкриті та готові допомогти у вирішенні будь-яких питань. Намагаємось знайти індивідуальний підхід до кожної проблеми окремо. Накопичення податкового боргу та боргу з єдиного соціального внеску має дуже неприємні наслідки» - зазначила Віта Качанова.