Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» - легалізація доходів громадян

, опубліковано 15 травня 2020 о 10:05

Питання легалізації заробітної плати та трудових відносин, нарахування податку на доходи з фізичних осіб завжди є актуальними для громадян та суб’єктів господарювання.

Нещодавно начальником Ясинуватсько – Авдіївської ДПІ Покровсько – Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області Оленою Солонинка проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Легалізація доходів громадян», мета якого є інформування працівників та роботодавців, щодо питань, пов’язаних з необхідністю легалізації найманої праці та заробітної плати.

Основними питаннями, з якими звернулись платники, були такі:

Які наслідки несплачених сум єдиного внеску та заробітної плати?

Якщо роботодавець не сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості, як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Які умови правильного оформлення та які терміни подання повідомлення про новоприйнятого працівника?

Обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятих працівників є вчасне повідомлення про їхнє прийняття органу ДПС.  Згідно з трудовим законодавством працівник не може бути допущений до роботи без укладання з ним трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про такий прийом органу ДПС. Форма такого повідомлення затверджена постановою Кабміну від 17.06.2015 № 413. Повідомлення про прийняття на роботу працівника роботодавець подає до податкової за основним місцем обліку, як платника єдиного внеску до початку роботи новоприйнятого працівника.

Який порядок сплати ПДФО з доходів, одержаних ФО від надання нерухомості в оренду ФО, яка не є СГ?

Згідно з п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 - VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 ПКУ.

Відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

При цьому:

а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу и за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.