Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Покровсько – Добропільське управління: про особливості оподаткування доходів, отриманих у спадщину

, опубліковано 13 травня 2020 о 10:11

Добропільська ДПІ Покровсько – Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області звертає увагу, що відповідно до положень Цивільного кодексу спадкоємці поділяються на черги, належності до яких і визначає відповідну ставку податку на дохід фізичних осіб. На розмір ставки впливає також належність спадкодавця та спадкоємця до громадянства України.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи подарунок коштів, майна, майнових чи не майнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст.174 розділу ІV Податкового кодексу. Про ставки ПДФО при прийнятті спадщини нагадала Державна податкова служба.

При отриманні спадщини від члена сім`ї першого та другого ступенів споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою ПДФО.

Отже, фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але відносяться до членів сім`ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Об`єкти спадщини, що успадковуються спадкоємця від спадкодавця – нерезидента, та об`єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця - резидента оподатковуються ПДФО за ставкою 18%.

Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5% та 18% зобов`язані подати до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, у якій включити суми таких доходів до загального річного оподаткованого доходу й визначити податкові зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору.

Фізичні особи, які отримали у спадщину (подарунок) об`єкти спадщини (подарунок), що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати , якщо у них відсутні інші підстави для подання такої декларації

Зауважимо, що граничний строк подання декларації за 2019 рік з терміну 1 травня продовжено до 1 липня 2020 року. Кінцевий строк сплати зобов`язань, зазначених у декларації за 2019 рік, перенесено з терміну до 1 липня на термін до 1 жовтня поточного року.

Такі зміни передбачені ЗУ від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до ПКУ та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)».