Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як провести звірку з податку нерухоме майно та замовити довідки про доходи он-лайн – розповідають Костянтинівські податківці

, опубліковано 18 лютого 2020 о 16:10

Під час чергового радіоефіру на «Класному радіо, 104,4» головна державна інспекторка Костянтинівської ДПІ Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДПС у Донецькій області Анна Бондаренко розповіла про порядок сплати громадянами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Вона нагадала, що у 2020 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за 2019 рік. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Пільга з податку на нерухоме майно надається:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий звітний період (рік).

Разом з тим, пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються, якщо

нерухомість використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Податкове повідомлення-рішення про сплату податку будуть надсилатись (вручатися) платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня 2020 року. Сплатити податок необхідно протягом 60 календарних днів з моменту вручення відповідного повідомлення.

У разі, коли громадяни не отримали повідомлення-рішення, або не згодні з визначеною сумою податку, вони мають змогу провести звірку. Для цього необхідно звернутись з письмовою заявою до податкової за місцем проживання (реєстрації) та провести уточнення даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку; 

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. При цьому, попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Інспекторка також нагадала громадянам, які отримали ключі електронного підпису, про можливість сформувати довідку про свої минулорічні доходи в електронному кабінеті платника. «Дізнатись про доходи он-лайн - дуже легко та швидко, особливо це питання є актуальним для держслужбовців, які подають е-декларації. Кожен з них має ключ електронного підпису, тому не має потреби витрачати час на відвідування Центру обслуговування платників та чекати кілька днів для отримання необхідної інформації», - зазначила Анна Бондаренко.