Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Бахмутському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області пройшов семінар щодо актуальних питань застосування реєстраторів розрахункових операцій

, опубліковано 04 лютого 2020 о 16:13

04 лютого 2020 року фахівцями Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області був проведений семінар для платників податків на тему: «Податкові новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі - РРО).      

Старший державний інспектор Бахмутської ДПІ Бахмутського управління Галина Крючкова у своїй доповіді повідомила, що ЗУ від 20.09.2019 року №128-IX внесено зміни до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Зазначила, що РРО здатні забезпечувати одноразове занесення, довгострокове зберігання у фіскальній пам'яті РРО, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів. Програмні РРО здатні забезпечувати одноразове занесення для довгострокового зберігання на фіскальному сервері контролюючого органу та багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), або про обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі".

Зупинилась на обов’язках суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, щодо порядку проведення розрахунків.

Звернула увагу присутніх, щодо обов’язкових вимог до РРО, їх технічного обслуговування та ремонту. На території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру РРО, конструкція і програмне забезпечення яких відповідають конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Також зазначила, що контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та інших вимог цього Закону здійснюють контролюючі органи шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України.

Окремо зупинилась на відповідальності за порушення вимог у сфері РРО. Узгоджені суми штрафних (фінансових) санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до державного бюджету протягом десяти календарних днів з дня їх узгодження. Якщо фінансові санкції застосовано до суб'єктів господарювання згідно з рішеннями контролюючих органів, прийнятими за результатами перевірки, проведеної на підставі скарги покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, такому покупцю (споживачу) із застосованих штрафних (фінансових) санкцій компенсується 100 відсотків вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у його скарзі.

Акцентувала увагу, що Закон №128-IX набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, тобто, з 19 квітня 2020 року, крім: правил сплати штрафів, компенсації покупцям частини вартості за товари, придбані без фіскального чеку, та нових розмірів штрафів за незастосування РРО та інших видів порушень, встановлених у ст. 17 Закону про РРО. Вони почнуть діяти з 1 жовтня 2020 року.

Доповіла, що згідно Закону України від 20.09.2019 року №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (далі - СОД РРО) - інформаційна система, призначена для збору, зберігання, використання даних РРО та програмних реєстраторів розрахункових операцій (у тому числі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, створених РРО та програмними реєстраторами розрахункових операцій), перевірки справжності та достовірності розрахункових документів. З 01.10.2020 року користувачам-покупцям (споживачам) через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до статті 42 1 Податкового Кодексу, буде забезпечено можливість:

-                     контролю справжності та достовірності розрахункових документів, що зберігаються в СОД РРО;

-                     заповнення та подання скарг покупця (споживача) щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, якщо вартість товарів (робіт, послуг), які є предметом скарги, на день їх отримання покупцем (споживачем) перевищує 850 гривень;

-                     отримання інформації про стан розгляду цієї скарги, про стан виконання висновку про компенсацію частини суми штрафних (фінансових) санкцій за скаргою покупця (споживача).

Також у семінарі прийняв участь працівник сервісної служби, який зосередився на технічних моментах щодо обслуговування РРО.

Наприкінці семінару фахівці Бахмутського управління та сервісної служби відповіли на проблемні питання платників податків.