Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Бахмутському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області пройшов семінар щодо актуальних питань оподаткування податком на прибуток

, опубліковано 03 лютого 2020 о 16:12

29 січня 2020 року фахівцями Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області був проведений семінар для платників податків на тему «Актуальні питання оподаткування податком на прибуток, у т.ч. неприбуткових організацій».

Заступник начальника управління-начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Бахмутського управління Олена Тішакова привітала всіх присутніх та повідомила, що 20 грудня 2019 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.12.2019 за № 1217/3418815 (далі-наказ № 481), яким внесені певні зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток. Враховуючи те, що видання наказу № 481 обумовлено змінами з 01 січня 2019 року в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, платникам податку на прибуток підприємств рекомендовано за базовий звітний (податковий) період - 2019 рік подавати податкову декларацію за оновленою формою.

Головний державний ревізор-інспектор відділу податків і зборів з юридичних осіб Бахмутського управління Рита Малахова у своїй доповіді зосередилась на конкретних змінах до декларації. Так, основну частину декларації доповнено блоком «Податкові зобов'язання, інші штрафні санкції та пені, визначені відповідно до Податкового кодексу України, не пов'язані з виправленням помилок». До цього блоку входять нові рядки, якими передбачено можливість визначення податкових зобов'язань для платників, які використовують пільги відповідно до п.п. 142.1 - 142.3 ст. 142 розділу III «Податок на прибуток підприємств» та п. 41 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у разі порушення вимог цільового використання вивільнених від оподаткування коштів.

Крім того, декларацію доповнено новим додатком ПП «Інформація про суми податкових пільг». Згідно з положеннями п.п. 1 п. 2 постанови, яка набирає чинності з 01 січня 2020 року, суб'єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом.

У зв'язку з цією нормою суб'єкти господарювання, які не сплачують податок на прибуток підприємств у зв'язку з отриманням податкових пільг, не подаватимуть до контролюючих органів Звіт про суми податкових пільг, а вестимуть облік сум таких пільг, які відображатимуться у додатку ПП до декларації. Додаток ПП вперше подаватиметься починаючи зі звітних періодів 2020 року. Акцентувала увагу на внесених редакційних змінах до декларації.

Головний державний ревізор-інспектор відділу податків і зборів з юридичних осіб Бахмутського управління Ганна Гончарова зупинилась на заповненні Звітів про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Звернула увагу, додаток ГД до звіту про використання доходів (прибутків) неприбутковою організацією мають надавати тільки ті установи, які отримали та використали гуманітарну допомогу, первинний отримувач якої по ланцюгу міститься в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.

Нагадала, що відповідно до п 48.7. ст. 48 ПКУ податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу. Згідно зі ст. 11 Закону № 1192 бухгалтерський облік гуманітарної допомоги та відповідна звітність здійснюються отримувачами гуманітарної допомоги та набувачами гуманітарної допомоги (юридичними особами) у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. У разі відсутності обліку щодо отримання та цільового використання гуманітарної допомоги вона вважається використаною не за цільовим призначенням.

Встановлення контролюючим органом відповідно до норм цього Кодексу факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені підпунктом 133.4.2 цього пункту, є підставою для виключення такої організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій і нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм цього Кодексу. Податкові зобов'язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення (п. п. 133.4.4. п. 133.4 ст.133 Податкового кодексу України).

Також у семінарі прийняли участь працівники Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління ПФУ Донецької області, які зазначили, що з 01.01.2020 року мінімальний розмір пенсії за віком становить 40% мінімальної заробітної плати – 1889,2 грн. Основа майбутньої пенсії – страхові внески, які работодавець щомісячно сплачує за своїх працівників до Пенсійного фонду України.

Зазначили, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення нашого майбутнього. Зупинились на порушеннях встановлених термінів виплати заробітної плати. Акцентували увагу, що за порушення законодавства про оплату праці винні особи притягуються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності. У разі виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівник може звернутися до роботодавця, комісії з трудових спорів, місцевих управлінь охорони праці, суду.   

Наприкінці семінару фахівці Бахмутського управління та Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління ПФУ Донецької області відповіли на проблемні питання платників податків.