Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фахівці Бахмутського управління провели черговий семінар

, опубліковано 23 грудня 2019 о 09:41

20 грудня 2019 року у приміщенні Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області  був  проведений семінар для платників податків щодо особливостей оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та наслідків за несвоєчасну  сплату узгоджених податкових зобов`язань.

Серед  присутніх були представники міських, сільських, селищних рад та фізичні особи громадяни.

Відкрив семінар керівник Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області Сергій Андрющенко, який довів до відома учасників семінару план його проведення та представив його лекторів.

В ході семінару головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області Еллою Сєліною були висвітлені питання щодо об’єктів оподаткування, пільг та строків зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Фахівець ДПС нагадала присутнім, що податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової  нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішенням місцевих рад.

Також звернула увагу, що податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платникам податку за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня. Розрахунок здійснюється на підставі відомостей державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Фізичними особами вищезазначений податок необхідно сплатити протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення - рішення.

З метою недопущення несвоєчасної сплати податку власникам об’єктів нерухомого майна, які володіють житловими будинками площею понад 120 м², квартирами площею понад 60 м² або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень - рішень на сплату податку, або ж якщо платник податку виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість до податкової інспекції за своїм місцем реєстрації.

Фахівець ДПС також надала роз`яснення щодо оподаткування будівель (споруд) податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сільськогосподарських товаровиробників, частка яких здається власником в оренду, лізинг, позичку. А саме, якщо частка будівлі (споруди) сільськогосподарського товаровиробника (юридичної та фізичної особи), віднесена до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, здається їх власником в оренду, лізинг, позичку, то така будівля (споруда) оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на загальних підставах.

Начальник  відділу по роботі з боргом Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області Юрій Пихтін доповів, що до платників, які не виконали обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення, які визначені законодавством. Стягнення боргів з ЄСВ покладено на органи державної виконавчої служби, які мають право накладати арешт як на кошти боржників у банківських установах, так і на рухоме та нерухоме майно з забороною на його відчуження.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та пені не застосовується.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

У разі відсутності коштів на рахунках боржника контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Тільки сумлінне ставлення до виконання своїх обов’язків щодо своєчасної сплати та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів та захистить права найманих працівників та фізичних осіб-підприємців особисто щодо зарахування періоду роботи до страхового стажу, від якого залежить не тільки розмір майбутньої пенсії, а й загалом право на її отримання.