Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості адміністрування екологічного податку у 2019 році

, опубліковано 06 листопада 2019 о 09:34

Сучасне розвинене суспільство має дбати про збереження оточуючого природного  середовища для теперішнього та майбутнього поколінь. Проявом такого сучасного відношення э екологічний податок, який має сприяти зменшенню шкідливих викидів підприємств та збільшенню фінансування витрат на покращення екологічного стану.

У 2019 році застосовується новий порядок справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку. Особливості адміністрування екологічного податку у 2019 році  стали темою семінару для платників податків, який відбувся у Краматорському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області.

Учасникам семінару нагадали, що платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання), утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені), тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк. Декларація з екологічного податку подається за місцем розташування об’єктів, де було здійснено викид, скид або розміщення забруднюючих речовин. Якщо місце подачі декларації не збігається з місцем реєстрації, то за місцем реєстрації також треба подавати копії декларацій.

 

Особлива увага була приділена змінам до розділу VІІІ Податкового кодексу, запровадженим Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», а саме.

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому Кодексом.

Крім того, з 1 січня 2019 року ставку Податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн./тонну підвищено до 10 грн./тонну, тобто збільшено у 24,4 рази.

Разом з тим, Законом України від 22.11.2018 року № 2621-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України змінено склад доходів Державного бюджету України, що визначений ст. 29 Бюджетного Кодексу України, в частині розподілу між бюджетами коштів від екологічного податку. Надходження в частині викидів двоокису вуглецю зараховуються до загального фонду державного бюджету у розмірі 100 відсотків, тоді, як надходження податку від викидів інших видів забруднюючих речовин зараховуються до загального фонду державного бюджету лише у  розмірі 45 відсотків, решта 55 відсотків зараховується до спеціального фонду місцевих бюджетів (крім податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів)

Фахівці Краматорського управління відповіли на актуальні запитання учасників семінару з адміністрування екологічного податку, запросили тих платників, які ще не приєдналися до подання звітності в електронному вигляді, відчути переваги сучасного електронного документообігу та скористатися електронними сервісами ДПС України «Електронний кабінет платника» та «Єдине вікно подання звітності» для перегляду стану розрахунків з бюджетом, отримання нагадування про строки надання звітності та сплати податків і зборів та надсилання податкової звітності до Державної податкової служби, зокрема Декларації з екологічного податку.