Сьогодні за ініціативи керівника Податкової Донеччини Ірини Долозіної відбулася онлайн зустріч податківців з представниками громад Донецького регіону. У нараді під головуванням Голови облдержадміністрації Павла Кириленка взяли участь представники ОТГ з усієї Донецької області та керівництво Податкової Донеччини на чолі з в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області Іриною Долозіною.
Під час зустрічі йшлося про пошук резервів наповнення місцевих бюджетів, покращення ефективності адміністрування місцевих податків і зборів, а також налагодження співпраці між податківцями та органами влади на місцях.
В своїй промові Ірина Долозіна зазначила, що покращення адміністрування місцевих податків і зборів та налагодження ефективної співпраці між податковою службою та органами влади на місцях – це ті складові, реалізація яких забезпечить громади додатковими фінансовими ресурсами, дасть поштовх для їх соціального та економічного розвитку. Зі свого боку, податкова служба завжди відкрита для діалогу на рівних і готова брати активну участь в усіх проектах і заходах, спрямованих на розв’язання актуальних проблем в нашому регіоні.
Окремо зупинилась на сервісній складовій податкової служби – на Донеччині функціонує 21 Центр обслуговування платників податків та один пункт надання послуг у м. Авдіївка, який знаходиться на лінії розмежування. Крім того, для отримання адміністративних послуг дієвим є використання зручних електронних сервісів «Електронний кабінет» та «InfoTAX».
Ірина Долозіна також звернула увагу представників територіальних громад на ефективний інструмент боротьби з такими негативними явищами, як виплата заробітної плати в «конвертах» та нелегальний ринок підакцизної продукції – мобільний додаток #Legal_ZrPlat, який було запроваджено у січні минулого року. У планах ще його удосконалити додатковими вкладками з питань правопорушень у сфері РРО.
В своїх доповідях податківці більш детально зупинилися на резервах, відпрацювання яких сумісними зусиллями дозволить збільшити наповнення бюджетів місцевих громад. Це і проведення інвентаризації земельних ділянок та діючих договорів таких ділянок сільськогосподарського призначення, переданих територіальним громадам у власність, активізація роботи з суб’єктами господарювання та громадянами, які мають податковий борг з місцевих податків і зборів, легалізація доходів населення. Особлива увага була приділена надходженням акцизного податку, адже сплачений акцизний податок – це гроші громади.
За результатами зустрічі голови територіальних громад відзначили важливість проведення таких суспільних заходів, адже від ефективної координації та співпраці влади, громад та бізнесу в значній мірі залежить подальший розвиток, як Донецького регіону, так і країни в цілому.