На минулому тижні проведено три чергові вебінари для платників ПДВ Донеччини з питань особливостей реєстрації податкових накладних в межах постанови КМУ № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Податківці управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Донецькій області з міст Покровськ, Слов`янськ та Добропілля відповіли на запитання платників за допомогою скайп-зв`язку.
Спікерами цього разу були начальник Покровського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Донецькій області Ірина Малахова, заступник начальника Слов’янського відділу податків і зборів з юридичних осіб Вікторія Колмикова та головний державний ревізор-інспектор Добропільського відділу податків і зборів з юридичних осіб Тетяна Казанцева.
Так, під час онлайн – зустрічі в Покровську начальник відділу Ірина Малахова зупинилася на окремих положеннях наказу Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», повідомила про особливості подання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування та розповіла про інформацію та копії документів, які необхідно подавати для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Під час заходу Ірина Малахова відповіла на актуальні питання платників щодо зупинення податкових накладних.
В свою чергу, Вікторія Колмикова, заступник начальника Слов’янського відділу податків і зборів з юридичних, надала роз’яснення щодо актуальних питань адміністрування податку на додану вартість. Платники аграрного сектору отримали онлайн роз’яснення щодо особливостей заповнення Таблиці даних платника податків на додану вартість. Окремо зупинилась на необхідності надання пояснення до Таблиці даних, нагадала про необхідність повідомлення платника податків про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП. Також звернула увагу на показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість. Відзначила, що платник може подати Таблицю без наявності факту зупинення реєстрації податкової/розрахунку коригування в ЄРПН. Спікер відповіла на запитання платників, що виникли при складанні уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ.
Під час онлайн-зустрічі Тетяна Казанцева висвітлила питання відповідності платників прямим критеріям ризиковості, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165. Особливу увагу приділила діям платників податків у разі наявності діючого рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника ПДВ, у тому числі прийнятого комісією регіонального рівня за результатами розгляду інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Також зупинилась на переліку документів, необхідних для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників та термінах прийняття комісією регіонального рівня відповідного рішення.
Проведення вебінарів податковою Донеччини триває!
Нагадуємо, що відеозапис вебінарів можна переглянути на новоствореному ютуб-каналі ГУ ДПС у Донецькій області за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ?view_as=subscriber