За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів на Донеччині загальна кількість діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами становить більше 8,0 тис. ліцензій.
За 4 місяці поточного року місцеві бюджети Донецького регіону поповнилися 11,2 млн грн надходжень за рахунок плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що більше на 0,2 млн грн минулорічних показників.
На жаль, є ще непоодинокі випадки нехтування деякими «підприємливими» торговцями правилами ліцензування роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що наражає на небезпеку здоров’я пересічних громадян. Тож, з метою недопущення порушень в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів та захисту здоров’я громадян фахівці податкової служби Донеччини постійно проводять контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на зменшення тіньового обігу таких товарів.
За результатами фактичних перевірок станом на 01.05.2020 року донараховано штрафних санкцій на суму 6 млн гривень. Середній показник на 1 перевірку складає 67,3 тис. гривень. Звертаємо увагу, що лише за наявності відповідної ліцензії можна провадити торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами – штрафні санкції за ці порушення складають 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.
Крім того, деякі безвідповідальні продавці ще й продають алкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім. Податкова Донеччини нагадує суб`єктам господарювання, що їх легковажне ставлення до заборони продажу таких виробів особам, які не досягли 18 років, не тільки веде до чималих штрафів – водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів. З початку 2020 року до 41 суб`єкта господарювання з цього питання були застосовані фінансові санкції на суму 278,8 тис. гривень.
Податкова Донеччини нагадує –зараз кожен пересічний громадянин може поскаржитися на порушення з боку суб’єктів господарювання при продажу алкогольної чи тютюнової продукції за допомогою оновленого мобільного додатку «Legal ZrPlat», який було доповнено новими вкладками: «Поскаржитись на порушення законодавства у сфері підакцизних товарів (бензин, дизельне паливо, скраплений газ)» та «Поскаржитись на порушення законодавства у сфері підакцизних товарів (тютюнові та алкогольні вироби)». За допомогою додатку можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані, або поскаржитися анонімно. Мобільний додаток «Legal ZrPlat» можна завантажити на телефон засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).