Податкова Донеччини продовжує тісну співпрацю з Представництвом Данської Ради у справах біженців (далі – Данська Рада), яка реалізовує низку програм, направлених на подолання негативних наслідків конфлікту на сході України.
Сьогодні у Маріуполі на спільному заході в форматі «круглого столу»-семінару, проведеного Данською Радою, з актуальних питань ведення бізнесу в 2020 році» позицію податкової служби Донеччини з питань новацій у сфері застосування РРО представляла Світлана Волкогон, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС у Донецькій області, та Олександр Аніканов, начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області.
Нагадаємо, у 2020 році набули чинності зміни до закону про використання реєстраторів розрахункових операцій, що наряду з позитивними змінами у напрямку модернізації РРО можуть спричинити труднощі для власників мікробізнесу з малим річним доходом, включаючи підприємницькі справи внутрішньо переміщених осіб.
Представники податкової служби Донеччини висвітлили як загальні моменти використання реєстраторів розрахункових операцій в світлі останніх змін в законодавстві, так і докладніше зупинилися на питаннях використання програмних РРО, звітуванні при їх використанні та інших змінах в законі про РРО.
Крім того, в ході засідання податківцями разом з присутніми представниками Держпраці ще раз було акцентовано увагу учасників заходу на необхідності дотримання трудового законодавства, питаннях легалізації трудових відносин та зайнятості населення, яке було і залишається одним із основних напрямків діяльності ДПС та місцевих органів виконавчої влади.
Як зазначила Світлана Волкогон, на даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя та одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет не доотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі ще багато негативних моментів, і перш за все, потерпає від них саме робітник, бо втрачає соціальний захист, гарантований державою. Тож, кожному найманому працівнику хочеться порадити: при влаштуванні на роботу треба цікавитися не тільки розміром зарплатні, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись і чи здійснюватимуться відповідні відрахування. Найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію, наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати заробітної плати “у конвертах” повідомляти органи виконавчої влади, правоохоронні органи за телефонами «гарячої телефонної лінії», які є у кожному контролюючому органі.
Так, жителі Донецького регіону тепер можуть захистити свої права та поскаржитися на недобросовісних роботодавців – податковою Донеччини розроблено та введено в дію мобільний додаток «Legal ZrPlat». Кожен користувач, завантаживши цей додаток на мобільний телефон чи планшет засобами Play Market або App Store, може повідомити про випадки виплати заробітної плати “у конвертах”, неофіційне працевлаштування або будь-які інші порушення законодавства про працю.
Наприкінці заходу податківці відповіли на всі гострі запитання присутніх та акцентували їх увагу, що вже зараз триває тестування першого релізу безкоштовного додатку «пРРОсто», розробленого Державною податковою службою, і запросили усіх бажаючих бути першими тестувальниками цього новаційного додатку. Програмне рішення для смартфонів та планшетів з операційними системами Android та iOS вже доступне для зареєстрованих тестувальників, а незабаром додаток буде доступний для завантаження з Google Playmarket та App Store без додаткових запитів.