Територіальні органи ДПС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Погашення податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску є спільною роботою податкових органів та платників податків

31.07.2020 -

Податкові органи наділені правом стягнення податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску, вичерпний перелік яких визначено Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами. При цьому основним та пріоритетним напрямом роботи служби є надання допомоги платникам податків у сумлінному веденні господарської діяльності.

Зусилля працівників ГУ ДПС у Донецькій області спрямовані на налагодження фінансового стану платників, підтримку у подоланні наявних проблемних питань, спричинених особливістю ведення фінансово-господарської діяльності під час проведення антитерористичної операції та відновлення сталого економічного функціонування платників.

З метою надання практичної допомоги, податковою службою Донецької області створено робочу групу з відпрацювання економічноактивних підприємств-боржників за участю заступника начальника ГУ ДПС у Донецькій області Мариною Погосян та керівників структурних підрозділів, до функціональних обов’язків яких належить робота зі скорочення податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску. Робочою групою щомісяця проводяться зустрічі з платниками податків, які мають на меті сумлінне ведення господарської діяльності та дотримання податкового законодавства України. На спільних нарадах розглядаються найгостріші питання, з якими стикаються платники, та визначаються найсприятливіші шляхи у їх подоланні, прийнятні як для платників податків, так і для бюджету. Спільний та комплексний підхід у вирішенні питання погашення заборгованостей перед бюджетом надає змогу встановити поширені проблемні питання, які потребують вирішення на законодавчому рівні. Жодне з питань, які обговорюються, не залишається без уваги, та до кожного платника застосовується індивідуальний підхід у розв’язанні труднощів з урахуванням специфіки господарської діяльності та у межах діючого законодавства.

Але не усі боржники є сумлінними платниками, є і ті, хто умисно ухиляються від виконання своїх зобов’язань перед державою. Так, за І півріччя 2020 року податківцями Донецької області за рахунок вжитих заходів примусового стягнення, передбачених Податковим кодексом України, стягнуто та спрямовано до бюджетів та фондів всіх рівнів України заборгованості у розмірі 250,6 млн грн, у тому числі в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування  - 168,7 млн гривень.

Нагадуємо, що відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Отримати інформацію про наявність податкового боргу у розрізі податків, належних платнику до сплати, можливо в Електронному кабінеті на офіційному веб-порталі служби.