Нещодавно в Селидівській ДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Порядок застосування ПРРО/РРО та зміни в законодавстві». Старший державний інспектор Свистун Катерина відповідала на запитання платників податків з цього питання.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на актуальніші запитання.
Питання: Чи обов’язково повинен бути наявним QR-код у фіскальному касовому чеку для РРО, версії програмного забезпечення яких не дозволяють виконувати оновлені вимоги?
Відповідь: QR-код є обов’язковим для програмних реєстраторів розрахункових операцій та реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), що внесені до Державного реєстру РРО (далі – Реєстр РРО) після 01.08.2020, та для РРО, які можуть бути доопрацьовані їх виробниками.
З 01 серпня 2020 року РРО, версії програмного забезпечення яких не дозволяють виконувати оновлені вимоги щодо форми та змісту розрахункових документів, які вступили в силу та стали обов’язковими до виконання з 01 серпня 2021 року, не допускаються до включення до Реєстру РРО.
Питання: Відповідно до якого нормативно – правового акту у фіскальному чеку необхідно зазначити цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої?
Відповідь: Обов’язок зазначати цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/ електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (в редакції Наказу Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329).
Наказ № 329 стосується виключно наявності з 01.10.2021 року у фіскальному касовому чеку, які формуються всіма без виключення ПРРО/РРО, цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.
Питання: Які дії суб’єкта господарювання у разі зміни версії внутрішнього програмного забезпечення РРО?
Відповідь: Згідно з п. 2 глави 3 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями, у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні (податковий номер або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті, найменування (прізвище, ім’я, по батькові)), або сфери застосування РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, а також у разі встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстраційного посвідчення, втрати або непридатності його для використання суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО:
- реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації;
- реєстраційне посвідчення.
Після отримання документів у разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО шляхом внесення змін до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та видає суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення.