Днями Мирноградською ДПІ було проведено семінар для фізичних осіб підприємців, керівників та бухгалтерів підприємств, присвячений порядку застосування РРО/ПРРО з 01.01.2022. Враховуючи карантинні обмеження семінар було проведено дистанційно, засобами skype.
Учасникам семінару нагадали що з 1 січня 2022 року набувають чинності норми законодавства щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Так, застосування РРО та/або ПРРО є обов`язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
При цьому, РРО та/або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи. До першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 164 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
З 01 січня 2022 року штрафні санкції у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання, застосовуються у таких розмірах:
- 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;
- 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.
Увагу слухачів звернули на те, що суб’єкти господарювання мають можливість користуватися як апаратним, так і програмним РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.
Використання програмних РРО має переваги перед класичними РРО, а саме:
- за допомогою різних гаджетів програмне забезпечення можна скачати на смартфон, планшет, комп’ютер тощо;
- швидка та зручна реєстрація програмного РРО через Електронний кабінет;
- можливість використання режиму «офлайн»;
- відсутність необхідності ведення книг обліку розрахункових операцій;
- електронні чеки замість паперових
На завершення семінару платникам повідомили, що у 2022 році всі платники єдиного податку другої – четвертої груп мають бути «фіскалізовані», та закликали їх не зволікати, а йти в ногу з часом і завчасно готуватися до використання потенціалу РРО чи ПРРО.