Актуальні питання податкового законодавства обговорено на семінарі для платників податків у Приморської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області. Спікер семінару - старший державний інспектор Приморської ДПІ Тетяна Рогова.
Тема семінару: «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».
У ході зустрічі обговорено внесені зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування РРО/ПРРО. Правовідносини у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюються Податковим кодексом України, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року №265/95-ВР. Встановлення норм щодо незастосування РРО та/або програмних РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Слухачам нагадали актуальні питання практичного застосування податкового законодавства, зокрема:
- що з 1 січня 2022 року встановлено обов’язкове використання РРО та/або ПРРО для всіх ФОП;
- до 1 січня 2022 року продовжено застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО (ПРРО) під час проведення розрахункових операцій;
- узгоджені суми штрафних (фінансових) санкцій, підлягають перерахуванню суб’єктами господарювання до державного бюджету протягом десяти календарних днів з дня їх узгодження.
Як важливою та необхідною умовою діяльності бізнесу є застосування РРО та ПРРО, що спрямовано на його захист та виведення з тіньового обігу частини готівкових розрахунків та безконтрольного обігу товарів.
Платникам податків доведено, що з 1 серпня 2021 року набули чинності нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, які формують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках визначеної інформації. Додатково до 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.