«Електронні сервіси для громадян та для суб’єктів господарювання. Практичні навчання з використання електронних сервісів. Декларування доходів громадян отриманих у 2020 році. Відповіді на актуальні питання." - такою була тема чергового семінару, проведеного для краматорських платників податків.
Надаємо відповіді на запитання слухачів щодо роботи з програмними РРО, використання електронних сервісів та декларування доходів громадянами:
Чому потрібна легалізація праці?
Краматорська ДПІ звертає увагу на декілька переваг офіційного працевлаштування.
Влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен усвідомлювати, що роботодавець виплачує заробітну плату «в конверті». Як результат – він не укладе з ним трудовий договір і не буде здійснювати відрахування внесків із заробітної плати. Це призведе до того, що працівнику не буде зараховуватися страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії в майбутньому, не виплачуватимуться кошти згідно з листом непрацездатності при захворюванні.
Окрім того, трудовий договір має на увазі фіксований робочий день, який неможливо продовжувати за бажанням роботодавця, і наявність обов’язкових вихідних днів.
Офіційне працевлаштування дозволяє жінкам отримувати допомогу по вагітності та пологах, після чого надається відпустка по догляду за дитиною із збереженням робочого місця.
При звільненні працівника з причини скорочення штатів йому повинні бути виплачені всі гроші за відпрацьований період і невикористані дні відпустки. Крім того, йому належить компенсація в розмірі місячного заробітку.
Користуйтесь своїми правами – вимагайте легальну заробітну плату!
Як зареєструватись у Держаному реєстрі фізичних осіб – платників податків без особистого звернення до контролюючого органу?
На даний час послугу проведення реєстрації особи у ДРФО без особистого звернення особи до контролюючого органу можна отримати:
- в Електронному кабінеті платника податків,
- під час державної реєстрації народження дитини (єМалятко),
- під час отримання паспорта громадянина України вперше (ID-14).
В електроному кабінеті проведення реєстрації у ДРФО можна здійснити при наданні заяви за формою № 1ДР (далі – Облікова картка ф.№ 1ДР). Для цього потрібно здійснити вхід до Електронного кабінету за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС. Далі у розділі ЕК для громадян заповнити Облікову карту ф.№ 1ДР.
За допомогою нових вебсервісів, розроблених ДПС в рамках експериментального проекту «єМалятко», також можна провести реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Для цього потрібно здійснити вхід до Порталу ДІЯ https://diia.gov.ua. Після проведення реєстрації у ДРФО та видачі свідоцтва про народження за бажанням батьків дитини чи одного з них РНОКПП з Державного реєстру вноситься до свідоцтва відповідно до Порядку надання комплексної послуги «єМалятко».
Комплексна послуга для підлітків ID-14 передбачає одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків. Ця послуга надається безкоштовно при оформленні першого паспорта. Отримати її можна в усіх відділах ДМС України, мережі центрів «Паспортний сервіс» та деяких ЦНАП. За 20 днів дитина зможе отримати ID-картку з номером картки платника податків, що дійсна 4 роки.
Якщо змінилася версія програмного забезпечення чи потрібно робить перереєстрацію РРО?
Так. Згідно з п. 2 глави 3 розд. II Порядку у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні (податковий номер або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті, найменування (прізвище, ім’я, по батькові)), або сфери застосування РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, а також у разі встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстраційного посвідчення, втрати або непридатності його для використання суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації, реєстраційне посвідчення.
Після отримання документів у разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО та видає суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення.
Під час семінару фахівці надали відповіді на актуальні питання для платників щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування, ще раз звернули увагу на нові вимоги з 01 серпня 2021 року до форми та змісту розрахункових документів, які формують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, на обов’язкове застосування РРО з 01 січня 2022 року, необхідність надання повідомлень за формою 20-ОПП, переваг електронних сервісів ДПС.
Краматорські податківці нагадують, що кожен має можливість отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та електронного заповнення звітності за телефонами модератора Центру обслуговування платників: (06264)54293, (06264)59586. У випадку крайньої необхідності особистого відвідування Центру обслуговування платників Краматорської державної податкової інспекції, необхідно здійснити попередній запис на прийом за телефоном: (06264) 7-33-52.