Дружківські податківці доводять до відома, що 31 грудня офіційно опубліковано Закон №1117-IX щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування, відповідно до якого початок дії цілого ряду норм, введених Законом №466, переноситься на пізніший період.
Документ передбачає впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень щодо обмежень, запроваджених для запобігання ухиленню від оподаткування; визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, а також надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об'єктів оподаткування.
Документ, зокрема:
- вносить зміни у податкове законодавство, спрямовані на уточнення деяких положень трансфертного ціноутворення; уточнює підстави припинення адміністративного арешту;
- уточнює положення щодо коригування фінансового результату до оподаткування щодо операцій, які не мають ділової мети;
- прописує особливості справляння акцизного податку;
- уточнює особливості оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії.
Ухвалення закону було зумовлене складною ситуацією, що виникла у зв’язку з пандемією COVID-19 і запровадженням обмежувальних заходів, пов’язаних з її поширенням у світі. Таким чином, забезпечується зменшення навантаження на бізнес щодо сплати податків та створюються механізми для залучення нових інвестицій, виведення економіки з тіні, що приведе до збільшення доходів як державного, так і місцевих бюджетів.