Сьогодні головним державним ревізором-інспектором Мар'їнського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Донецькій області Ольгою Варфоломєєвою, у режимі скайп - зв’язку, проведено семінар для платників податку на додану вартість Великоновосілківського та Мар'їнського районів.
Фахівець податкової служби ознайомила слухачів зі змінами до податкового законодавства. Зокрема зупинилась на Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, який набрав чинності 20 лютого 2020 року.
Ольга Варфоломєєва нагадала алгоритм дій платників у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування(далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Звернула увагу, що у разі зупинення реєстрації податкової ПН/РК в ЄРПН платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Повідомлення про подання пояснень та копій документів /скарги на рішення комісії та копії документів при зупиненні реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі –Скарга) подаються до контролюючого органу в електронному вигляді у форматі ХМL за наступними формами:
Повідомлення 1 – код форми J/F 13126;
Скарга – код форми J/F 13132.
Кількість документів довільного формату (файлів), що додаються до Повідомлення 1/Скарги не повинна перевищувати 100 шт., що пов’язано з оптимізацією обробки інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах. Разом з тим, один файл може містити копії кількох документів, за умови, що його розмір не перевищує 2 Мб. Якщо кількість документів довільного формату (файлів) перевищує 100 шт., то платник повинен самостійно визначити їх пріоритетність та надати ту кількість, яка може бути оброблена інформаційно-телекомунікаційною системою.
Наголосила, що якщо платник податків не подав або несвоєчасно подав повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП , і в електронній базі контролюючого органу відсутня інформація про об’єкти, які використовуються ним для ведення господарської діяльності, такий суб’єкт господарювання відноситься до списку ризикових платників податку на додану вартість, а здійснювані ним операції відповідають критеріям ризиковості операцій. І як наслідки – блокування реєстрації ПН/РК. Тому для подання пояснень та копій документів, що підтверджують реальність господарської операції, платнику податків необхідно довести необхідність матеріально - технічних ресурсів для здійснення такої операції (офісних, складських, виробничих та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок, тощо), відобразивши їх наявність у формі № 20-ОПП. Якщо ця форма не подавалася, то її потрібно подати до того, як будуть подані документи для розблокування ПН/РК.
На завершення семінару, податківець відповіла на питання платників податків, які виникли під час семінару та подякувала за увагу.
ПОГОДЖЕНО:
Варфоломєєва О.