Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 1 серпня, підприємці можуть повноцінно використовувати програмні розрахунково-касові апарати, як альтернативу класичним. Заборон та обмежень щодо застосування одним суб'єктом господарювання програмного РРО поряд із класичними РРО не встановлено.
У програмних РРО фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер податкового органу.
В період втрати зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу, для проведення розрахункових операцій встановлюється режим офлайн, що може тривати не більше 36 годин поспіль. В цьому випадку розрахунковим документам присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, заздалегідь сформованих фіскальним сервером контролюючого органу. Однак, треба відмітити, що суб’єкт господарювання зможе використовувати такі фіскальні номери не більше 168 годин протягом календарного місяця.
Міністерством фінансів України встановлено порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного РРО в режимі офлайн. Використовувати програмний РРО в офлайн режимі без зарезервованих фіскальних номерів не можна. При цьому у розрахунковому документі (чеку) має обов'язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.
Відлік часу, протягом якого програмний РРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн».