Начальник Мирноградської ДПІ Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області Наталія Кононіхіна продовжує приймати участь у спільних заходах, спрямованих на легалізацію трудових відносин. Так, нещодавно у приміщенні Мирноградського міського центру зайнятості пройшов семінар з питань легалізації трудових відносин та детінізації зайнятості населення за участю представників ГУ Держпраці у Донецькій області, Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області, Покровського об’єднаного управління ПФУ у Донецькій області, Мирноградської міської ради та представників бізнесу.
У ході заходу було порушено низку питань, щодо нарахування заробітної плати найманим працівникам, порядку подання звітності та сплати податків і зборів із сум нарахованого заробітку, переваг легального працевлаштування, порядку оформлення найманих працівників та відповідальності роботодавців за нелегальне використання найманої праці.
Фахівець Покровського об’єднаного управління ПФУ в Донецькій області розповіла про створення нового сервісу «Електронна трудова книжка», який дозволяє дізнаватись детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. Роботодавці дізнались як скористатись новою послугою, зареєструвавшись на веб-порталі Фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Представник ГУ Держпраці у Донецькій області ознайомила присутніх з вимогами щодо оформлення найманих працівників, підставами для проведення інспекційних відвідувань, ризиками використання незадекларованої праці, як для СГ так і для найманих працівників.
В свою чергу, начальник Мирноградської ДПІ Наталія Кононіхіна зосередила увагу представників бізнесу щодо необхідності дотримання трудового законодавства, соціальних гарантій під час виплати заробітної плати найманим працівникам та застерегла про негативні соціально-економічні наслідки прихованої праці.
Користуючись нагодою, начальник Мирноградської ДПІ нагадала присутнім про основні зміни, передбачені Законами України від 20.09.2019 №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та від 20.09.2019 №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та окреслила основні напрямки та етапи втілення нововведень. Тим самим нагадала, що з 01 січня 2020 року ДПС України запроваджено безкоштовне повнофункціональне рішення для програмних РРО в тестовому режимі (з метою виявлення недоліків, отримання пропозицій та зауважень). Тестовий режим триватиме до 19 квітня 2020 року. Після цієї дати програмні РРО можна буде використовувати поряд з традиційними касовими апаратами. За цей період платники зможуть ознайомитись з новими правилами, протестувати програмні РРО, зрозуміти їхні переваги і визначити для себе, якими моделями все ж користуватися в своїй діяльності.
Крім того, не залишилось без уваги та спільного діалогу питання декларування доходів громадян за 2019 рік, черговий етап якого розпочався та набирає оберти.